2419/366
Halvcirkelformet og to ovale æsker af sterlingsølv og sølvholdigt metal. Siam, 19.-20. årh. Vægt ca. 335 g. H. 3,5–7. L. 7,5–10. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Delvis graveret.
Vurdering
Hammerslag
1 bud